İngiltere ve Güney Afrika'da Bulunan Covid-19 Çeşitleri Tüm Dünyaya Yayıldı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yeni varyantların aşılara zarar verip veremeyeceğini belirlemek için yeterli bilgi olmadığını söylüyor.

19:15:20 | 2020-12-29

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüsün% 70'e varan oranda daha fazla bulaşabilen bir varyantının İngiltere'de hızla yayıldığını söyledi. İlk olarak Güney Afrika'da bulunan ayrı bir varyant da endişeye neden oluyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yeni varyantların uluslararası alanda yaygınlaştırılan aşılara zarar verip veremeyeceğini belirlemek için yeterli bilgi olmadığını söylüyor.

Aşağıdaki ülkeler, ilk kez Çin'de bir yıl önce tanımlanan yeni koronavirüs varyantlarını kendi popülasyonları arasında bildirenler arasındadır.

İSVİÇRE , İngiltere'den beş varyant vakasını ve iki Güney Afrika mutasyonu vakasını belgeledi, bir sağlık bakanlığı yetkilisi Salı günü yaptığı açıklamada, daha fazla vakanın ortaya çıkacağını tahmin ettiğini ekledi.

DANİMARKA , 24 Aralık'ta yetkililer tarafından İngiltere'de yayılan varyantla 33 enfeksiyon tespit etti.

Avrupa Birliği'nde en fazla koronavirüs vakasına sahip olan FRANSA , ilk varyant vakasını Londra'dan dönen bir Fransızda kaydetti.

HİNDİSTAN'ın İngiltere'den bir uçuşta altı koronavirüs varyantı vakası bulduğunu ve muhtemelen buna karşı korunmak için uçuş yasağını uzatacağını söyledi.

JAPONYA Pazartesi günü Güney Afrika'da bulunan varyantı tespit etti, hükümet, bir ülkede bu türden ilk keşfin İngiltere'de yayılan bir düzineden fazla varyant vakasını tespit ettiğini söyledi.

GÜNEY KORE , İngiltere'de bulunan varyantın 22 Aralık'ta Londra'dan Güney Kore'ye giriş yapan üç kişide bulunduğunu söyledi.

Yetkililer aşıları hızlandırma sözü verdiler.

NORVEÇ , İngiltere'de dolaşan varyantın Aralık ayı başlarında Birleşik Krallık'tan gelen iki kişide tespit edildiğini söyledi.

AVUSTRALYA , Birleşik Krallık'tan iki yolcunun İngiltere'de bulunan varyantı taşıdığını söyledi.

ÜRDÜN , İngiltere'de yayılan varyantın ilk iki vakasını tespit etti. Krallık geçen hafta İngiltere'ye ve İngiltere'den 3 Ocak'a kadar uçuşları yasakladı.

ALMANYA , İngiltere'den gelen varyantın 20 Aralık'ta Londra'dan Frankfurt'a uçan bir yolcunun içinde bulunduğunu söyledi. Die Welt gazetesinin Pazartesi günü bildirdiğine göre, Kasım ayından beri Almanya'da mevcut görünüyor.

İTALYA Britanya'da bulunan varyant ile enfekte olmuş bir hastayı tespit, sağlık bakanlığı Aralık 20 söyledi.

* Bölgesel sivil koruma otoritesi, İngiltere ile bağlantılı varyantın Portekiz'deki Madeira adasında tespit edildiğini söyledi.

FINLAND'daki sağlık yetkilileri, İngiltere'de dolaşan varyantın iki kişide tespit edildiğini, Güney Afrika'da yayılan varyantın ise bir kişide daha tespit edildiğini söyledi.

İSVEÇ , Britanya'da dolaşan varyantın, Britanya'dan gelen bir yolcunun varışta hastalanıp pozitif çıktıktan sonra tespit edildiğini söyledi.

KANADA'daki yetkililer, Birleşik Krallık'ta tespit edilen varyantın doğrulanmış iki vakasının Kanada'nın Ontario eyaletinde görüldüğünü söyledi.

İRLANDA Noel Günü İngiliz varyantının varlığını doğruladı ve daha fazla testin ne kadar yayıldığını belirleyeceğini söyledi.

LÜBNAN , Londra'dan gelen bir uçuşta ilk koronavirüs varyantını tespit etti .

SİNGAPUR , Britanya'da bulunan varyantın ilk vakasını doğruladı, 6 Aralık'ta İngiltere'den gelen hasta , halihazırda karantinada olan 11 kişi yeni tür için ön olumlu sonuçlar verdi.

İSRAİL , İngiltere'de ortaya çıkan dört koronavirüs vakası tespit etti. Vakalardan üçü İngiltere'den iade edilenlerdi.

* Britanya'da yayılan varyant döndü iki öğrenciyi enfekte görünüyor HONG KONG dan İngiltere'de , Sağlık Bakanlığı, geçen hafta söyledi.

PAKİSTAN sağlık yetkilileri Salı günü İngiltere'de bulunan varyantın güneydeki Sindh eyaletinde tespit edildiğini açıkladı.

* Ve yine coronavirüsün başka varyantı ortaya olabilir NİJERYA , Afrika'nın hastalık kontrol dairesi başkanlığını fazla araştırmaların gerekli olduğunu konusunda uyardı.

 
ETİKET :  covid mutasyon mutasyon nerede covid 19

Daha Fazlası..